неділя, 4 грудня 2016 р.

Всесвітня олімпіада з робототехніки

В Індії відбулася 13 Всесвітня олімпіада з робототехніки WRO (WorldRobotOlympiad) Змагання проходили у Нью-Делі з 25 по 27 листопада 2016року. Три наші команди дісталися півфіналу , а одна команда дісталася фіналу турніру.Джерело інформації
Всесвітня олімпіада з робототехніки (World Robot Olympiad) проводиться щорічно з 2004 року в країнах Азіатсько-Тихоокеанського регіону та об’єднує на сьогодні учасників з-понад 35 країн світу. Загальна кількість команд-учасниць сягає 13 000, а кількість відвідувачів наближається до 70 000. Олімпіада розрахована на дітей віком від 9 до 19 років та заслужено вважається однією з кращих платформ для освіти XXI століття. WRO – це унікальне поєднання освіти, науки та передових освітніх технологій.
Мета олімпіади:
— забезпечити учням розширення кругозору через вивчення роботів та робототехнічних систем у школі;
—  ввести поняття сучасної науки в освітню діяльність школи;
—  надати можливість розвитку творчого мислення, покращити комунікації та командної взаємодії, розширити можливості для отримання нових знань, актуальних в сучасному світі;
— об’єднати молодих людей у всьому світі для того, щоб розвивати їх творчий потенціал і навички вирішення проблем через складні конкурентоспроможні освітні роботи;
— допомогти молоді в застосуванні досягнень сучасної науки, високих технологій, підвищити їх ефективність навчання і заохочувати ставати майбутніми вченими, інженерами і винахідниками.
Олімпіада проводиться у трьох категоріях:
Основній – будівництво робота, який виконує завдання по заданих правилах
Творчій – довільні робототехнічні проекти на актуальні теми. Презентація проектів проходить у формі виставки.
Робофутболі (WRO GEN II)– футбольні змагання між командами з двох роботів.

субота, 11 червня 2016 р.

Математичний геній Фионг Ань Чан

17 річна Фионг Ань Чан -випускниця Черкаського фізико-математичного ліцею стала призером міжнародного науково-технічного конкурсу молодих вчених "Intel ISEF 2016" в категорії Математика.






понеділок, 14 березня 2016 р.

14 березня - Міжнародний День числа Пі


Свято було засноване у 1987 році фізиком з Сан-Франциско Ларрі Шоу, який помітив, що в американській системі запису дат (місяць / число) дата 14 березня - 3 / 14 - і час 1:59 збігається з першими розрядами числа π = 3, 14159. З того часу кожен рік люди не байдужі до математики відзначають День числа Пі. 
Число Пі -це математична констаната, що дорівнює відношенню довжини кола до його діаметру.
Число Пі надихнуло видатного польського поета ХХ століття, лауреата Нобелівської премії 1966 року Виславу Шимборську на створення вірша "Число Пі"

 - число, достойное восхищения: 
Три запятая один четыре один. 

Каждая цифра дает ощущение 
начала - пять девять два, 
ведь до конца не дойти никогда. 
Взглядом всех цифр не объять - 
шесть пять три пять. 
Арифметических действий - 
восемь девять - 
уже не хватает, и трудно поверить - 
семь девять - 
что не отделаться - три два три 
восемь - 
ни уравнением, которого нет, 
ни шутливым сравнением - 
оных не счесть. 
Двинемся дальше: четыре шесть...
(Перевод с польского - Б. Г.)


середа, 9 березня 2016 р.

У Львівській політехніці відбувся Національний фінал змагань з усного математичного рахунку “Прангіліме-2016”

Посилання на статтю освітнього порталу ПЕДАГОГІЧНА ПРЕСА

ПРАНГМІЛІНЕ - змагання по усному математичному рахунку в режимі онлайн, яке проводиться на освітньому сайті Міксіке. Змагання розвивають   навички усних математичних розрахунків, дають можливість активно спілкуваться між собою учасникам змагань із разних країн,таких як Естонія, Литва, Латвія та Словенія.  

Mikcike Україна

неділя, 28 лютого 2016 р.

Пятий день Математичного квесту

Завдання №6

Число десятків двоцифрового числа складає дві третини числа одиниць. А число написане тими ж цифрами, але в зворотному порядку більше за початкове на 18. Знайти це число.
 Завдання №10
У кого і де живе сорока?
На одній із вулиць дачного селища тільки п’ять будинків. Вони пофарбовані в різні кольори, і живуть у них родини поета, прозаїка, критика, журналіста і редактора. У будинку кожної родини живе улюблена пташка. Голова родини кожного ранку одержує на сніданок улюблений напій, після чого вирушає до міста, користуючись улюбленим засобом пересування.
·       Поет користується велосипедом. Редактор живе в червоному будинку. Критик живе у крайньому будинку ліворуч, поряд знаходиться блакитний будинок.
·       Той, хто їздить на мотоциклі, живе в середньому будинку.
·       Той, хто живе в зеленому будинку, розміщеному праворуч від білого, завжди вирушає до міста пішки.
·       У будинку, де живе снігур, на сніданок завжди подають молоко.
·       Той, хто на сніданок одержує какао, живе у будинку, сусідньому з тим будинком, де живе синиця.
·       У жовтому будинку на сніданок завжди подають чай.
·       Той, хто живе поряд із любителем канарів, зранку п’є чай.
·       Прозаїк п’є каву.
·       Той, хто їздить лише на автомобілі, полюбляє пити томатний сік.

·       У будинку журналіста живе папуга. Сусід поета користується метро.

четвер, 25 лютого 2016 р.

Четвертий день математичного квесту

Відповідь на запитання  №5

Паралелепіпед       Бісектриса       Дільник      Частка



Відповідь на запитання  №6

 Після того, як 1781 Вільям Гершель  відкрив Уран і розрахував параметри його орбіти, незабаром виявилися аномалії в русі цієї планети: він то «відставав» від розрахованого, то «випереджав» його. Орбіта Урана не відповідала закону Ньютона. Одночасно англійський математик Адамс і французький математики Левер,є прийшли до висновку про існування за Ураном ще однієї планети та зазначили її місце на небі.
Звістка про відкриття планети «на кінчику пера» стала яскравим тріумфом небесної механіки і незабаром облетіла весь науковий світ. За сталою традицією планета одержала назву Нептун на честь античного бога.

Завдання №7

Розмісти між  цифрами 1, 2, 3, 4, 5 знаки додавання, а якщо треба і віднімання таким чином, щоб в результаті отрималось 51.
Джерела: http://matemkvest.blogspot.com/p/blog-page_29.html

Завдання №8

Прямокутник зі сторонами 9см і 4см розрізати на дві частини так, щоб з них можна було скласти квадрат.



середа, 24 лютого 2016 р.

Третій день Математичного квесту

Завдання №5    Відгадай ребуси




Завдання №6

Яку планету називають «планета на кінчику пера»? Вона була першою відкрита завдяки математичним розрахункам, а не шляхом регулярних  спостережень. Згодом цю планету було знайдено неподалік розрахованого розташування.


вівторок, 23 лютого 2016 р.

Другий день Математичного квесту

Відповідь на запитання  №2


Пам'ятник знаходиться в центрі столиці Угорщини – Будапешті. В країнах Європи нуль не визнавали числом. Нуль в Європі затвердили, як цифру, тільки на початку ХVІІІ ст. Нуль винайшли індійські математики. Без нуля була б неможливою винайдена в Індії позиційна система числення.  Першу згадку про нуль знайдено в індійських записах 876р., він мав вигляд звичного для нас кружечка.

Завдання №3

Допоможи  королю знайти найкоротший шлях  в протилежний кут шахматної дошки. Він може рухатися по горизонталі, вертикалі і діагоналі (навскіс), але наступати тільки на клітинки з тими числами, сума цифр яких дорівнює п’ять, вісім або тринадцять. (Шлях намалюйте ручкою)


Джерела: http://matemkvest.blogspot.com/p/blog-page_29.html

Завдання №4

Цей геометричний об'єкт  є поверхнею лише з однієї сторони. В багатьох країнах світу є пам’ятники цьому незвичному об’єкту. Що це за об’єкт? Зробіть його з аркушу паперу.






понеділок, 22 лютого 2016 р.

22 лютого в Білозерській загальноосвітній школі №2 імені Богдана Хмельницького розпочався тиждень математики

Математичний квест

Учасниками квесту можуть бути класи, групи учнів, так і окремі учні. Протягом тижня потрібно пройти маршрут із десяти завдань. 5 днів по два  завдання. Час на на виконання першого завдання дається з 8.30 год  до  14.00 год, а  на виконання другого  завдання - з 14.00 год  до 8.30 год ранку наступного дня. Відповіді потрібно надавати учителю математики Придіус І.І. Ксерокопії завдань можна зробити у секретаря.  Переможцями  будуть обрані учні, які набрали найбільшу кількість  правильних відповідей.

Завдання №1
Анаграми (переставте букви в словах, і Ви отримаєте математичні терміни)
       1НЕДІЛЕ 2. ПЕЛСІ   3. ЛОКО
4. САСЦИБА 5. УСАДІР 6. КАТОЧ
Склавши перші літери відгаданих слів (по порядку) ви отримаєте слово-ключ, яке потрібно представити судді.
Джерела: http://matemkvest.blogspot.com/p/blog-page_29.html
Завдання №2
У світі існує єдиний пам’ятник цифрі. Де цей пам’ятник знаходиться  і математикам якої країни належить винахід цієї цифри?