неділя, 9 грудня 2018 р.

Всеукраїнський етап Міжнародного математичного конкурсу "КЕНГУРУ"

7 грудня в Білозерському ЗПЗСО №2 імені Богдана Хмельницького пройшов Всеукраїнський етап Міжнародного математичного конкурсу "КЕНГУРУ", в якому взяли участь 77 учнів 2-6 класів.



четвер, 8 листопада 2018 р.

Ділова гра з економіки

Сьогодні в гості до учнів 10-11 класів Білозерського ЗПЗСО№2 ім.Б.Хмельницького завітали в гості викладачі та студенти ХДУ. Вони провели профорієнтаційну бесіду з учнями та ділову гру з економіки.


вівторок, 6 листопада 2018 р.

Всеукраїнський тиждень фінансової грамотності в Україні 2018

Тиждень фінансової грамотності в Україні розпочинається з 3 листопада. Він проводиться з метою підвищення фінансової грамотності населення.
Освітній проект "На Урок" проводить безкоштовний онлайн -конкурс"Фінансова грамотність".
Мета конкурсу – нагадати учасникам про важливість розуміння основних ринкових законів, сутності фінансів, раціонального управління власним доходом та витратами, критичного мислення у процесі прийняття повсякденних економічних рішень.
Зареєструватися та взяти участь у конкурсі ви можете за посиланням https://naurok.com.ua/konkurs/fingramota

Фінальний етап ХХІ Всеукраїнського турніру юних математиків імені професора М.Й.Ядренка у Херсоні

З 28 жовтня по 2 листопада у Херсоні проходив ХХІ Всеукраїнський турнір юних математиків імені професора М. Ядренка.

У математичному турнірі взяли участь кращі учні фізико-математичних шкіл з Києва, Харкова, Одеси, Львівщини, Вінниччини, Дніпропетровщини, Хмельниччини, Волині та Чернівецької області. У рамках турніру юні математики представляли розв’язання складних задач, над якими вони працювали протягом декількох місяців.

вівторок, 10 квітня 2018 р.

Всеукраїнська інтернет-олімпіада "На Урок"

Реєстрація до 12 квітня 2018 року
https://naurok.com.ua/olimpiada


ДПА-2018 з математики в основній школі (9 клас)

Державна підсумкова атестація з математики проводиться за програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України, а саме: «Математика. 5-9 класи» та «Навчальна програма для поглибленого вивчення математики в 8-9 класах загальноосвітніх навчальних закладів», розміщені на сайті МОН.
Для проведення державної підсумкової атестації готують не менше 10 варіантів контрольних робіт (якщо кількість учнів в класі менша 10, то по одному варіанту на кожного учня). Для учнів загальноосвітніх класів пропонується поділити роботу на 3 частини.
Перша частина – 10-12 завдань у тестовій формі з однією правильною відповіддю на кожне завдання. Для кожного тестового завдання рекомендується подати 4-5 варіантів відповіді. Завдання з вибором відповіді вважається виконаним правильно, якщо в роботі указана тільки одна літера, якою позначена правильна відповідь. При цьому учень не повинен наводити будь-які міркування, що пояснюють його вибір.
Друга частина атестаційної роботи може складатися із 4-6 завдань відкритої форми з короткою відповіддю. Такі завдання вважаються виконаними правильно, якщо записана правильна відповідь (наприклад: число, вираз, корені рівняння тощо). Усі необхідні обчислення, перетворення тощо учні виконують на чернетках.
Третя частина атестаційної роботи може складатися з 3-4 завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю. Завдання третьої частини вважаються виконаними правильно, якщо учень навів розгорнутий запис розв’язування завдання з обґрунтуванням кожного етапу розв'язку та надав правильну відповідь. Правильність виконання завдань третьої частини оцінює вчитель відповідно до критеріїв і схеми оцінювання завдань з якими учні завчасно ознайомлені.
Для класів з поглибленим вивченням математики пропонується додати четверту частину роботи. Її рекомендується скласти із 3 завдань, що відповідають програмі поглибленого вивчення математики.
У кожній із частин атестаційної роботи рекомендується поєднати завдання з алгебри і геометрії у орієнтовному відношенні 2 до 1. Також завдання мають охоплювати весь курс математики 5-9 класу.
Завдання третьої та четвертої частин атестаційної роботи учні виконують на аркушах зі штампом відповідного загальноосвітнього навчального закладу.
Державна підсумкова атестація з математики проводиться протягом 135 хв. для учнів загальноосвітніх класів.
Учні класів з поглибленим вивченням математики виконують атестаційну роботу протягом 180 хвилин.
При оцінюванні письмової роботи необхідно користуватися критеріями оцінювання затвердженими наказом МОН від 21.08.2013 № 1222 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти». Систему переведення балів у оцінку обґрунтовують і оприлюднюють.
Складено на підставі орієнтовних вимог до змісту атестаційних робіт для учнів 9 класу, відповідно до листа МОН № 1/9-185 від 27 березня 2018 року.

вівторок, 20 лютого 2018 р.

Премія Вольфа з математики

Володимира Дрінфельда та його співавтора Александера Бейлінсона, які працюють в Університеті Чикаго, нагородили за цикл інноваційних робіт з алгебраїчної геометрії, які "мають першорядну важливість" для теоретичної фізики, зокрема теорії струн. Премія включає грошову суму в розмірі $100 тисяч. Щорічно нею відзначають 5-6 діячів у кількох галузях сучасної науки. Нагороду вручатиме особисто президент Ізраїлю Реувен Рівлін в Єрусалимі. Володимир Дрінфельд народився в 1954 році в Харкові. Упродовж тривалого часу працював у Фізико-технічному інституті низьких температур імені Б.І. Вєркіна НАН України.Його роботи лягли в основу нових розділів сучасної математичної науки - теорії модулів Дрінфельда та теорії квантових груп.

середа, 7 лютого 2018 р.

Розв'язування задач з теми "Підприємливість і фінансова грамотність"


1.Якщо з крану тече цівка холодної води товщиною у сірник, то лише за добу у такий  спосіб витрачається 70 відер води. Денис о 8-й годині ранку погано закрив водопровідний кран і вода цівкою товщиною в сірник текла доти, поки він о 14-й годині не повернувся додому. Визначте, скільки літрів води витекло і скільки це буде коштувати?(Дізнайся про тариф на воду в нашій місцевості).
Пам’ятайте! Одна краплина води, що падає з крана за 1с, перетворюється за рік на 3т марно витраченої води.
 Закривайте  кран у школі та вдома

2. Дізнайтеся про сьогоднішній курс долара. Скільки гривень ви маєте заплатити за покупку, вартість якої в інтернет-магазині 34долари?

3. На перший рахунок покладено 8000грн. під 15% річних, а на другий - 7500грн під 20% річних. На якому рахунків через 3 роки сума буде більшою?


4.Різні магазини пропонують свої ціни, акції та умови доставки. Яка пропозиція буде найвигіднішою?
Магазин
Ціна  
м2/грн
Ціна доставки,грн
Акції
Світ будматеріалів
980
180
Знижка 10%
Скарбничка
830
300
Знижка 5%
Господарочка
1050
200
Доставка безкоштовна і знижка 15%



5. Що вигідніше купити: одну піцу радіусом 30см чи дві піци радіусом 15см кожна?

6. В Україні із заробітної плати роблять такі відрахування:
·       ЄСВ (єдинний соціальний внесок)— сума, яку працівник зобов’язаний сплатити до відповідних фондів(пенсійне страхування, страхування на випадок непрацездатності та інше). Він становить 3,6%.
·       ПДФО( податок на доходи фізичних осіб) — податок, що надходить у місцевий бюджет міста, селища. Його ставка становить 15%.
·       Військовий збір -1,5%
·       Профспілкові внески- 1% .
Утримання із зарплати роблять у наступному порядку, на початку утримується ЄСВ, а з решти суми ПДФО, військовий збір та профспілкові внески.
За роботу робітникові нарахували 7395 грн. Із них:
Скільки грошей отримає працівник після всіх відрахувань?







понеділок, 5 лютого 2018 р.

Розв'язування задач "Здоров'я і безпека"

1. Скласти діаграму за такими даними.
Експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я вважають, що здоров'я сучасної людини визначаються наступними факторами:
на 20% - спадковістю,
на 20% - станом навколишнього середовища,
на 10% - медичним забезпеченням,
на 50% - способом життя, який веде людина.
 2. Скласти діаграму за такими даними.
Типові захворювання учнів 6-9 класів (%):
Карієс - 20,4-22,4
Порушення постави - 11,4-1,2
Травми, опіки - 4,6-5,7
Захворювання нервової системи - 1,8-3
Погіршення зору - 18
ГРВІ -30
Зайва вага – 38
3.Дітям 11-15 років на кожен кілограм своєї маси необхідно вживати в день 2,6 г білків, жирів - 2,3 г, вуглеводів - 10,4 р.
Обчисліть, скільки повинен кожен з вас вживати жирів, білків, вуглеводів, взявши для розрахунку свою вагу.


4. Серед 7млрд. жителів планети приблизно 6 млрд. мають мобільні телефони. Кожна людина в середньому витрачає на користування телефоном 5 год на добу. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, користування мобільним телефоном понад 1 годину на день помітно погіршує зір та слух.  Проведіть експеримент. Упродовж дня фіксуйте час, який ви витрачаєте на користування телефоном. Підрахуйте, яку частину доби ви витрачаєте на телефон.


5. Смертельна доза нікотину становить 40 мг.
-Скільки нікотину міститься в пачці цигарок(20шт), якщо в 3 цигарках міститься 3,6 мг нікотину?
-Скідьки цигарок потрібно випалити, щоб в організм потрапила смертельна доза нікотину?
Одна пачка цигарок коштує 23 грн. Людина щодня випалює одну пачку.
-Скільки грошей витрачає курець нає курець на цигарки за один рік?
-Щоб можна було б купити за купити за ці гроші. Якби не витрачати їх на цигарки?
- Курець отримує зарплатню в 6000 грн. Яку частину зарплатні він витрачає на цигарки за місяць?
         
 Задачі зі збірника задач з математики "Наскрізні лінії компетентностей та їх реалізація" . Автор:Васильєва Д.В.,Василюк Н.І.

неділя, 4 лютого 2018 р.

Розв'язування задач"Екологічна безпека та сталий розвиток"


1.Раніше більшість відходів(крім скла та металобрухту) спалювалося. Зараз це заборонено, оскільки під час спалювання в атмосферу виділяється велика кількість небезпечних для здоров’я людей речовин.У більшості розвинених країн переробляється відходів: Європа -50%, США-75%; у країнах, що розвиваються,-10%, в Україні -5% відходів.
Дізнайтеся про переробку відходів ще в кількох країнах і побудуйте за всіма даними стовпчасту діаграму.
До 2025року кількість відходів, за прогнозами спеціалістів, збільшиться в 4-5 разів, а вартість їх переробки та зберігання - в 2-3 рази. Отже, утилізація відходів - глобальна екологічна проблема.

2.В Україну щороку ввозиться 300млн.штук батарейок.Одна батарейка отруює 400л води і 20м2 землі. Який об’єм води і площу землі врятує кожен учень від забруднення, якщо використані 4 батарейки не викине в сміття, а здасть на утилізацію до найближчого пункту? Дізнайтеся про найближчий пункт збору використаних батарейок, які заводи займаються переробкою батарейок в Україні. З чого виробляється батарейка?Яка частка її маси припадає на отруйні речовини?




3.На  планеті Земля проживає приблизно 7000000000людей. Кожні 100 осіб за 1 год видихають приблизно 1кг вуглекислого газу. Яку площу повинен займати ліс, щоб в процесі фотосинтезу поглинути вуглекислий газ, що видихають 70000000000людей? За 1 год 1га лісу поглинає 2 кг вуглекислого газу.
В Україні на кожного жителя виробляється 31 кг паперу. У вигляді макулатури повертається приблизно 5 кг. Відомо, що 20 кг макулатури зберігає одне велику дерево, а 1 т макулатури зберігає 0,5 га лісу. Розрахуйте кількість дерев і площу лісового масиву, що зберігається за рахунок повернення макулатури за рік учнями нашої школи.
Людині на добу потрібно 960 л кисню. Стільки кисню за добу виділяє 5 дерев. Порахуйте скільки дерев росте на території нашої школи. Яку кількість кисню вони виділяють за добу? Чи достатня кількість дерев росте на території школи, щоб вистачачало кисню, що виділяють ці дерева, для всіх учнів школи на добу?




1.Написати реферат на тему «Вплив чорнобильської аварії на екологію країни»



 Задачі зі збірника задач з математики "Наскрізні лінії компетентностей та їх реалізація" . Автор:Васильєва Д.В.,Василюк Н.І.


субота, 3 лютого 2018 р.

Предметний тиждень 05-09.02


ПЛАН
Вчителі: Придіус І.І., Сідорчук В.В., Фенін С.А.
Прикладна спрямованість курсу математики
Дата
Назва заходу
Клас
1
05
Розв’язування задач  “Екологічна безпека та сталий розвиток”
5-11
2
06
Розв’язування задач “Здоров’я і безпека”
5-11
3
06
Змагання по складанню головоломки “Танграм”
5-11
3
07
Розв’язування задач “Громадська відповідальність”
5-11
4
08
Розв’язування задач “Підприємливість і фінансова грамотність”
Екскурсія в банк “Аваль”
5-11


9
5
09
Конкурс знавців біографії видатних математиків
8-11